I’m retired now but $250 is a drop in the bucket compared to the average yearly cost of supplies/other expenses. I bought my own electric pencil sharpeners, prizes for my treasure box, dustpan and brush sets etc. Used home WiFi & electricity to write lesson plans, prepare for observations etc
Comments