It’s like wine 🍷. If you ever visit a small producer, you’ll often find their prices are higher than the $20 bottle in the grocery store.

That’s because they have fewer grapes, hand harvest, and do everything themselves.

Their costs per bottle are more, so they charge more (and it’s worth it).

Comments