Went to the store to grab a couple things & noticed that literally everything has gone up at least 25¢. Buckle up because we are about to feel some pain. It’s not too late to start that garden. Even if you have to buy a couple plants, it’s still worth it. A pepper plant costs $4. A pepper costs $3.
Comments
Lots of reusable veggies
Start this then move to shelf in tent but when prepping I separate seeds and reusables so as not to waste or forget or put off
Be surprised what you can grow with a slice of 🍅:)