Introduction to chirality:
I have worked out that it costs me around 65 cents per loaf of bread, excluding electricity for the oven.

A lot better than the $4 it costs to buy one loaf of French bread at the store, and takes only about 20 minutes of actual prep time (I do other stuff while it’s rising.)

Comments